Meltem Cumbul 'bu sette bebek var' dedi, seti bıraktı

Meltem Cumbul, yeni dizisinin setinde minik bebeği görünce öfkelendi… Seti terk eden güzel oyuncu, ‘3 yaşından küçüklerin sette olması doğru değil’ dedi.

16 Aralık 2016 Cuma, 19:35

Güzel oyuncu Meltem Cumbul, önceki gün başrolünde oynadığı ‘Kırlangıçlar Fırtınası’ dizisinin setinde yaptığı çıkışla çok konuşuldu. Cumbul, kendi sahnelerinde maket bebek kullanılırken başka bir sahnede gerçek bebekle çalışıldığını öğrenince seti terk etti.

‘GEREKLİ ŞARTLAR SAĞLANSIN’
Dizi kadrosuna 1 yaşın altında bir bebeğin dahil edilmek istenmesine karşı çıkan Meltem Cumbul, bu kararından dönmedi. Tepkisi bununla da kalmayan ünlü oyuncu, dün sosyal medyadan başkanlığını yürüttüğü Oyuncular Sendikası adına şu açıklamayı yaptı: “2012’den bu yana setlerde kuralsız şekilde çalıştırılan çocuklarımızın haklarını korumak amacı ile ‘Bu Sette Çocuk Var!’ kampanyasını yürütmekteyiz. Yönetmelik için sektör çalışanları, çocuk gelişimciler, psikologlar, çocuk oyuncular ve aileleriyle ayrı ayrı gerçekleştirdiğimiz toplantılar neticesinde teklif ettiğimiz asgari yaş 3’tür. Yani 3 yaşından küçük hiçbir çocuğun setlerde yer almaması gerekmektedir.” Ünlü oyuncunun sosyal medyada da büyük yankı uyandıran bu çıkışına hayranlarının yanı sıra meslektaşları da büyük destek verdi. Bu konunun takipçisi olan Meltem Cumbul’un sette gerekli şartlar sağlanana kadar çekimlere katılmayacağı öğrenildi..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz