Bahçeli: "Pusuda bekleyenlere milletin azameti gösterilmelidir"

18 Aralık 2016 Pazar, 13:11
Bahçeli: "Pusuda bekleyenlere milletin azameti gösterilmelidir"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle daha alçak ve tasfiye etmek için pusuda bekleyenlere milletin kudret ve azameti gösterilmelidir. Somurtkan halde yıkım ve parçalanma tufanı kapımıza dayanmıştır. Teröre yardım veren, terörün büyümesi ve kök salması için açık ya da dar mücadele yürüten siyasetçisinden sanatçısına değin kim olursa olsun yakasından yetişmek, hak ettikleri cezayı kesmek devletin tarihi görevidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kayseri’de gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin olarak yaptığı yazılmış açıklamada, “Türk milleti felaket üzerine felaket yaşamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti korkunç ve kanlı kaliteli kolektif bir terör kuşatması altındadır. Her Türk vatandaşımız, vicdan ve vatan sevgisine sahip her insanımız terörizmin hain saldırılarına karşısında nefret edilen şey ve hiddet doludur. Artık bıçak kemiği delmiş, sabır taşı çatlamış, dayanıklılık eşiği geçilmiştir. Bugün Kayseri’de, zalim terörist eylem serisine bir yenisi daha eklenmiştir. Sabah saatlerinde, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşlarımızı içeren araca canlı bomba saldırısı düzenlenmiştir. Ne acıdır ki, 13 evladımız şehit, 6’sı ağır olmak üzere 55 evladımız da yaralanmıştır. Geçen hafta Beşiktaş’ta vuku bulan menfur saldırının acıları hemen şimdi sarılmamışken, 44 şehidimizin hüznü az önce fazla yeniyken, bu defa da Kayseri’de ortaya meydana çıkan teröristler milletimizi bir defa daha can evinden vurmuşlardır” ifadelerini kullandı.

“Teröre karşı uğraş tüm vatan sathında, devletin tüm imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir”

Kayseri’de oturmuş 1.Komando Tugayı’nın terörle mücadelede faal ve yüksek bir payı olduğu göz önüne alındığında, saldırının hedef ve stratejisinin muhtevasının net bir şekilde anlaşılacağını kaydeden Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu: “Terör her yerde, teröristler her taraftadır. bundan böyle teröre karşı uğraş bütün vatan sathında, devletin tüm imkan ve kuvvetinin öncülüğünde, milli dayanışma ruh ve fedakarlığıyla yerine getirilmelidir. Türkiye’nin beka ve birliğine yönelmiş ağır tehditlerin yok edilmesi ve odağında imhası muhakkak sağlanmalıdır. Bomba yüklü araçları, bedenlerine bomba sarmış alçakları milletimizin üzerine gönderen iç ve dış mihraklarla çok etkili, fazla çetin ve acımasız bir çaba süratle devreye alınmalıdır. Lüzum vatan topraklarında, gerekse de sınır ötesinde, terörün ürediği kaynakları tamamen kurutmak amacıyla doğaüstü bir irade ve istikrar sergilenmelidir. Karşımıza kim çıkarsa çıksın verimsiz hale getirmek şarttır. Kesinlikle Türkiye, terörle mücadelesinde haklı ve meşrudur. Bilinsin oysa, demokrasi, hür ve insan hakları iddialarının ardına saklanarak terörle mücadeleyi sekteye uğratmaya çabalayan bölücü ve yıkıcı çevrelerin hakiki kirli yüz ve niyetleri gün gibi meydandadır. Açıktır fakat, ülkemizin Suriye ve Irak’a dönüştürülmesi konusunda rekabet halinde olan dış güçlere, derin bağlantılara, kiralık çetelere, işbirlikçi oluşumlara acınacak şey gösterilmesi, boyun eğilmesi zulme iki taraflı olmak anlamına gelecektir. Türk milletinin böyle bir acizliği ve teslimiyeti kabul etmesi düşünülemeyecektir. Terörizm varlığımıza kast etmek için yarıştadır. Terörizm bin yıllık kardeşlik hukukunu dağıtmak, fitili tutuşturulmak istenen etnik ve mezhep kaosunu tırmandırmak için çırpınmaktadır. Ortadoğu’nun haritasını yeni tekrar çizmek için masaya kurulan, meslek başı yapan zalim güçlerin en temel gayesi Türkiye’yi çözmek ve çöküşünü sağlamaktır. Nihai kasıt Kürdistan’dır. Oynanan oyun hiç şüphe değil ki vahşidir. Türk milleti tamamıyla terör namlusunun karşısındadır.”

“Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle daha aşağı ve tasfiye etmek için pusuda bekleyenlere milletin kudret ve azameti gösterilmelidir”

“Her hafta patlayan bombalar, devletin inandırıcılığını sorgulatmakla kalmayıp provokasyon ihtimalini de arttırmaktadır” ifadesini kullanan Bahçeli, “İç savaş şartlarını oluşturmak için yoğun ve şeytanca planlar yapanlara karşısında her zamankinden daha artı bir ve beraber olmak zorunlu bir ihtiyaçtır. Düşmanları sevindirmemek lazımdır. Türkiye’ye kapan hazırlamak için her fırsatı değerlendirenlere koz vermemek için Türk milleti yediden yetmişe, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine milli bir uyanışla kenetlenmeli, hıyaneti emelleriyle birlikte def etmelidir. Terörün panzehri milli birlik ve kucaklaşma halini güçlendirmektir. Siyasi ve ideolojik farklılıkların ikinci plana atılması, suni anlaşmazlıkların geride bırakılması şu anda sağlanmalı; Türk milleti ortak mukadderatını, tarihsel miras ve emanetlerini cansiperane savunmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni terörle alt ve tasfiye etmek için pusuda bekleyenlere milletin kudret ve azameti gösterilmelidir. Somurtkan halde felaket ve parçalanma tufanı kapımıza dayanmıştır. Teröre yardım veren, terörün büyümesi ve kök salması için açık ya da rahat uğraş yürüten siyasetçisinden sanatçısına kadar kim olursa olsun yakasından tutmak, hak ettikleri cezayı kesmek devletin tarihi görevidir” açıklamasında bulundu.

“İstihbarat ve emniyet zaaflarından doğan boşluğu kullanarak bombacıların ülkemizde cirit attığı, bu itibarla ilgililerden hesap sorulması gerektiği tartışmasız ortadadır”

Bahçeli, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Kayseri’de hepimizi kedere boğan saldırının esas faillerinin deşifre edilmesinin yanı sıra, askerlerimizi dikkatsiz şekilde izne çıkartan, gerekli gelen güvenlik önlemlerini sırasıyla almayan sorumlular hakkında da adli ve yönetimle ilgili işlemler yapılmalıdır. İstihbarat ve güvenlik zaaflarından doğan boşluğu kullanarak bombacıların ülkemizde cirit attığı, bu itibarla ilgililerden hesap sorulması gerektiği tartışmasız ortadadır. Milletimizin daha fazla kaybıyla birlikte, otomatiğe bağlanan cinayetlere milli ruhun daha pozitif katlanmasını hiç kimse beklememelidir. Çünkü hiçbir ırk, hiçbir toplum bu kadar ağır bir yükü uzun zaman kaldıramayacaktır. Bu düşüncelerle, Kayseri’de şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailelerine, tabanca arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize şifalar temenni ediyorum. Yeniden vurguluyor, bitmiş haykırıyorum ki, Türkiye’yi bölmeye, milleti birbirine düşürmeye hiçbir hain ve namert hevesin gücü yetmeyecektir. Şanlı tarihimizde görüldüğü üzere, bir öldüysek bin doğacağımızı, şehit ve şühedanın hatırasına yüz çevirmeyeceğimizi, vatan ve bayrağa yan gözle bakan haydut ve ortaklarını biçare edeceğimizi herkesin bilmesinde menfaat görüyorum.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz