HDP: "Kayseri saldırısını en sert biçimde kınıyoruz"

18 Aralık 2016 Pazar, 13:11
HDP: "Kayseri saldırısını en sert biçimde kınıyoruz"

Kayseri’de bu sabahtan çarşı iznine meydana çıkan askerlerin maksat alındığı hücum hakkında, HDP’den yazılı açıklama yapıldı. HDP, Kayseri’deki terör saldırısıyla ile ilgili olarak “Bu saldırıyı en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara ivedi şifalar diliyoruz” açıklamasında bulundu.

HDP’nin açıklaması şöyle:

Bu kez Kayseri’de patlayan bomba çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara ivedi şifalar diliyoruz.

Türkiye’nin peyderpey sürüklendiği zorlama girdabından büyük bir endişe duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir lahza önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz zor karşıtlığında, uzlaşma, demokrasi, adalet ve bağımsızlık duyguları etrafında bir arada durmalıyız.

Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin birincil adımı budur. Çağrımız, keza iç hem de dış politikada stres, kutuplaşma, düşmanlık, keşmekeş ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir. Bir defa daha yaşamını yitirenlere rahmet, bütün toplumumuza başsağlığı diliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz