Serdar Denktaş, mesai saatlerinin düzenlenmesi ile ilgili açıklama yaptı

18 Aralık 2016 Pazar, 15:08
Serdar Denktaş, mesai saatlerinin düzenlenmesi ile ilgili açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bir süreden beridir devam eden grev ve eylemler hafta sonu süresince sürekli görüşmeler sonrasında çocuklarımızın eğitim kaybının giderilmesi ve toplumsal uzlaşının şampiyon gelmesi namına ele küskün ve bir sonuca ulaşılmıştır.

Bu uzlaşı neticesinde 16 Şubat 2017 tarihine değin kamuda mesai saatleri 08.30-15.30 Perşembe günleri ise 08.30-13.00 öğleden daha sonra 14.00-18.00 saatleri aralarında, okullarda ise ders başlangıç saati 08.30 olarak belirlenmiştir.

Okullarımızda derse hazırlık ihtiyacı olan öğretmenlerimiz saat 08.00 itibarı ile okullarında olacaklar, nöbetçi öğretmen ise sabah 07.40 itibarı ile okulda olacaktır. Ders hazırlığı ihtiyacı olmayan öğretmenler Pazartesinden itibaren mektep idaresine söylemek suretiyle ders başlangıcı saatinden önce okulda olabilecektir. Nöbetçi öğretmenlere ek mesai ödeme önerisi hükümet göre ve sendikanın da onayı ile geri çekilmiştir.

Ders saatleri ve öteki detaylar Pazartesi saat 16.00 da sendikalar ile Eğitim Bakanlığı aralarında yapılacak görüşmede sonuçlandırılarak kamuoyunun bilgisine getirilecektir.

Tüm memur ve öğretmenlerimizin sendikalar ile hükümetimiz arasında varılan toplumsal uzlaşıya uyması beklenmektedir.

16 Şubat 2017 itibarı ile o güne değin yürütülecek istişare toplantıları sonuçlarına uygun olarak yeni mesai saatlerine geçilecektir.”

SERDAR DENKTAŞ

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz