Yetkili servisler araç sahiplerini böyle soyuyor!

Vatandaşı ‘garantisi geçersiz olur’ diye korkutan yetkili servisler araç bakımında istedikleri fiyatı uyguluyor. Yetkili servisler özel servislere göre 5 katı bulan fatura çıkartıyor

18 Aralık 2016 Pazar, 13:50

Otomobil bakımlarında ‘garantiniz bozulur’ diyerek korkutulan araç sahipleri yetkili servislere yönlendiriliyor. En ufak arızada bile parça değiştiren yetkili servisler normal servislere nazaran iki katı bulan fiyatlar çıkartıyor. Üstelik vatandaş bunu faturayı eline alınca öğrenebiliyor. Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin, tüketicilerin araç servislerinde iş bittikten sonra ne istenirse ödemek zorunda bırakıldığını ifade ederek “Garanti kapsamının dışına çıkmamak için yetkili servise giden tüketici kat kat ücret ödemekle yüz yüze kalıyor” dedi. Her yıl binlerce otomobil satışı olduğunu anlatan Şahin, sektörün alt dallarında da aynı yoğunluğun yaşandığını ve binlerce vatandaşın buralarda iş yaptığını aktardı. Şahin, bu durumunun tüketiciyi yakından ilgilendirdiğini dile getirerek “Çok ciddi oranlarda para akışı olan bir yer. İnsanlar bir seferlik tamiratta binlerce lirasını buralara bırakıyor. Ancak bazı art niyetli olduğunu düşündüğümüz uygulamalar yapılıyor.

MECBUR BIRAKILIYOR
Bunlardan en rahatsız edeni de yetkili servislerin vatandaşların mağduriyetlerini ve çekincelerini fırsat bilip, fahiş oranlarda para talebinde bulunması. Bu konuda çok fazla şikayet alıyoruz” diye konuştu. Şahin, şöyle devam etti: Tüketici araç servislerinde iş bittikten sonra ne istenirse ödemek zorunda bırakılıyor. Vatandaş, aynı işi sanayide mesela 500 liraya yaptırabilecekken yetkili serviste 2 ila 5 kat fazla ödemek durumunda kalıyor. Üstelik aynı firmanın farklı yetkili servisleri bile aynı konuda farklı ücretler talep edebiliyor.

Takvim

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz