Korona Virüs endişesi nedeni ile eve kapananlara günün anlam ve önemine uygun Netflix film önerileri

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Korona Virüs endişesi nedeni ile eve kapananlara günün anlam ve önemine uygun Netflix film önerileri
Netflix’de hangi salgın temalı filmleri var? Gündeme uygun en iyi en ünlü salgın filmleri neler? Hangi salgın filmi hangi salgını anlatıyor

Korona endişesi nedeni ile toplumun önemli bölümü kendisini eve kapadı. Birçok kişi sıkıntıdan patlamak üzere. Peki televizyonda enteresan birşeyler arayanlara önerilerimiz var. Konu ile alakalı birşeyler arayanlar için sorulması gereken soru şu;

Netflix’de hangi salgın temalı filmleri var? Gündeme uygun en iyi en ünlü salgın filmleri neler? Hangi salgın filmi hangi salgını anlatıyor.

İşte Netflix salgın temalı filmler listesi.
 

Korona virüs tüm dünyada etkisi arttırdı. Salgının yoğun olduğu ülkelerde vatandaşlar evlerinden dışarı çıkmama başladı. İnsanlar gerekmedikçe evlerinden çıkmıyor. Evde gün geçirirken yapılacak en iyi şey ise film izlemek. Dünyaca ünlü dizi film platformu Netflix virüs nedeniyle evde kalan kişiler film önerileri hazırladı. Netflix’te en çok izlenen dizi filmler ise salgın temalı oldu. İnsanların salgın temalı filmlere yönelmesi üzerine Netflix salgın temalı filmlerden bir liste hazırladı.

 

Contagion – 2011

Filmde bir yarasanın domuzu ısırması sonucu insana geçen virüsün yayılmasının anlatıldığı filmde günümüz korona virüsüne benzer özellikler yer alıyor. Senarist Scott Buns filmi çekmeden önce bilim adamlarıyla görüştüğünü ve korona virüs salgınını beklediğini açıkladı.

 

Quarantine – 2008

Bir muhabir ve kameramanın gece vardiyasında aldığı ihbar üzerine bir apartmana gider. Apartmanda bir kadının çığlığı duyulmuştur. Apartmanda anlaşılmayan bir etki vardır ve apartman karantinaya alınır.

Train to Busan – 2016

Güney Kore’de ortaya çıkan ölümcül virüsü konu edinir. Bu virüs sırasında Seul’dan Busan’a giden bir trendeki insanların hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Carriers – 2009 Dünya çapında bir virüsün yayılmasıyla virüsten kurtulmaya ve hayatta kalmaya çalışan 4 gencin macerası anlatılıyor.

 

28 Days Later – 2002

Londra’da bir araştırma merkezinde bulunan denek maymunların kaçması üzerine yayılan ölümcül virüs sonrası yaşananlar anlatılıyor. Virüse yakalanan kişiler 15 saniye sonra insani eğilimleri yok edip, cinayete meyilli biri haline geliyor.

 

Flu – 2013

Bir grup göçmenin kaçak yollarla Güney Kore’ye gitmesi üzerine göçmenlerden birinin ölümcül bir virüs taşıması anlatılıyor.

Blindness – 2008

Bir göz doktoruna göz rahatsızlığı nedeniyle gelen kadının doktora da virüsü geçirmesiyle tüm şehre göz hastalığı yayılıyor. Bunun nedeni filmde araştırılıyor.

 

World War Z

Birleşmiş Milletler çalışanı Gerry dünyanın başına gelen salgına karşı dünyayı kurtarmaya çalışıyor. Bu sırada ailesini de korumaya çalışan Gerry dünyada yayılan bu virüsün nedenini ve nasıl çözeceğini bulmaya çalışıyor.

 

I am Legend

Ölümcül bir virüsün tüm dünyaya yayılmasıyla virüse bağışıklığı olan Robert Neville’ın kendisi gibi virüse bağışıklığı olan kişileri bulma çabası anlatılmaktadır.

 

12 Monkeys

Tüm insanlığı yok edecek bir virüsün yayılmasıyla bir az bir nüfus hayatta kalmış ve yer altında koloniler şeklinde yaşamaya başlamıştır. Virüsten kurtulmak için bilim adamlara zaman makinesi tasarlar ve mahkum James Cole’u geçmişe gönderir. James kendini bir akıl hastanesinde bulur ancak kimse ona inanmaz.

 

The Happening

Doğal afetlerin giderek artmasıyla dünyanın düzeni değişmiş ve dünya yok olmaya yaklaşmaktadır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uçak biletleri ne olacak?Önceki Haber

Uçak biletleri ne olacak?

Corona virüsü son dakika: Avrupa için kritik tarih ve uyarı: Yetersiz kalabilir!Sonraki Haber

Corona virüsü son dakika: Avrupa için kr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!